جراحی زیبایی تنه

شکم و پهلو (ابدومینوپلاستی- تامی‌تاک)

جراحی ابدومینوپلاستی جهت ایجاد شکمی صاف و خوش فرم، از طریق سفت کردن عضلات دیواره شکم و برداشتن پوست اضافی آن صورت می‌گیرد. این جراحی به ویژه برای اصلاح نواحی از شکم و پهلو که با ورزش کردن و رژیم غذایی برطرف نمی‌شود، بسیار مؤثر و کارآمد خواهد بود. بسیاری از افراد تمرینات سخت و فشرده‌ای انجام می‌دهند اما نمی‌توانند به فرم شکم مناسب و دلخواه خود دست یابند. جراحی شکم و پهلو برای افراد زیر مناسب است:

  • خانم‌ها و آقایانی که از سلامت عمومی برخوردارند.
  • برای سفت کردن عضلات شکم و حذف پوست اضافی در خانم‌هایی که چند زایمان داشته‌اند.
  • خانم‌ها و آقایانی که وزن کم کرده‌اند اما در ناحیه پهلو، چربی اضافی یا افتادگی پوست دارند.

در صورتی که قصد بارداری دارید بهتر است جراحی ابدومینوپلاستی را تا زمان زایمان به تعویق بیاندازید زیرا در طول این جراحی عضلات عمودی شکم سفت می‌شوند و حاملگی می‌تواند این عضلات را از یکدیگر جدا کند. اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید نباید تحت این جراحی قرار گیرید. ابدومینوپلاستی باید آخرین راه حل برای کاهش وزن باشد. همچنین باید احتمال ایجاد جای زخم بعد از جراحی را در نظر بگیرید که در این مورد می‌توانید با دکتر باقری مشورت نمایید.

دو روش مرسوم ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است.

  • ابدومینوپلاستی کامل: جراح شکافی افقی بر روی شکم ایجاد می‌کند و سپس بافت، عضله و پوست اضافی را در حد مورد نیاز بر می‌دارد. جراح باید در این روش، ناف را جابجا کند تا در محل مناسب قرار گیرد.
  • ابدومینوپلاستی جزیی: این روش در مواردی استفاده می‌شود که توده چربی در زیر ناف قرار دارد. در این عمل نیازی به جابجا کردن ناف نمی‌باشد.

امروزه با بهره‌گیری از روش لیپولیز حین ابدومینوپلاستی، شکاف عمل جراحی را کمتر کرده‌ایم. بدین ترتیب شکل مطلوبتری برای بیمار به وجود خواهد آمد.

توجه نمایید چنانچه خواستار استفاده از چربی‌های شکم خود جهت زیباتر کردن چهره، باسن، دست‌ها و سایر قسمت‌های بدنتان هستید، قبل از جراحی ابدومینوپلاستی با دکتر باقری مشورت نمایید.
از طرفی بستن عضلات شکم بستگی به وضعیت خط سفید وسط شکم داشته و می‌تواند انجام نگیرد. در این مورد نیز می‌توانید قبل از عمل جراحی با دکتر باقری مشورت کنید.
همچنین عمل ابدومینوپلاستی (تامی‌تاک) به هیچ عنوان مانع از حاملگی نخواهد شد اما بهتر است پس از حاملگی انجام گردد.

 

تعداد بازدید : 929
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۴/۱۲
منبع :